دکتر مهدی مقتدائی » بیماری های زانو » ویژگی های بهترین جراح زانو
مدت زمان مطالعه۱۰ دقیقه

ویژگی های بهترین جراح زانو

یکی از قسمت های مهم بدن برای تحرک، مفصل زانو است. این مفصل به دلیل پرتحرک بودن ممکن است به هر دلیلی دچار مشکل شود. در حالی که اینگونه مشکلات برای زانو پیش آید نیاز است تا به بهترین جراح زانو در تهران مراجعه کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی زانو و درمان آن نیاز است تا به بهترین متخصص ارتوپد و یا بهترین جراح زانو مراجعه کنید. در صورتی که تهران زندگی کنید و یا برای درمان قصد آمدن به تهران را داشته باشید، پیدا کردن بهترین جراح زانو کاری سخت و پیچیده ای می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های یک جراح زانوی خوب در تهران آشنا کنیم.


آناتومی مفصل زانو

دکتر مهدی مقتدائی بهترین جراح زانو در تهران می گوید یکی از پیچیده ترین مفاصل بدن که ران پا را به ساق پا متصل می کند مفصل زانو است، چرا که بیشتر وزن بدن را تحمل می کند همچنین جزء قسمت هایی است که به عارضه های زیادی دچار می شود.

به کمک مفصل زانو می توانید پاهای خود را خم و راست کنید یا راه بروید، آسیب های مفصلی ممکن است به قسمت های مختلف زانو وارد شود. مفصل زانو شامل بخش های مختلفی چون:

استخوان ها: از وظیفه اصلی استخوان انعطاف پذیری زانو می باشد همچنین در حفظ قدرت و ثبات زانو بسیار موثر است. مفصل زانو تشکیل شده از چهار استخوان تیبیا (درشت نی)، کشکک زانو، فمور، نازک نی(فیبولا) می باشد.

عضلات:  جلوی استخوان ران شامل عضلاتی می باشد که به چهار سر ران معروف است و به صاف کردن عضلات کمک می کند. همچنین به کمک عضلات پشت استخوان ران (همسترینگ) می توانید پای خود را خم کنید.

رباط ها: متصل کننده استخوان به استخوان و کمک کننده قدرت و ثبات زانو می باشد. رباط زانو شامل رباط جانبی داخلی و خارجی، رباط صلیبی خارجی و قدامی، رباط کشکک ران می باشد.

تاندون ها: به کمک تاندون ها انتهای استخوان ها به یک دیگر متصل می شوند، زانو از چهار رباط مدیال کولترال، لترال کولترال، صلیبی قدامی، صلیبی خلفی برخوردار است.

غضروف مفصلی: این غضروف به عنوان ضربه گیر در مفصل زانو می باشد و همچنین امکان حرکت های نرم را برای زانو فراهم می کند.

منیسک: همانند غضروف به عنوان ضربه گیر عمل می کند و در سطح مفصل زانو فشار را پخش می کند. در حالت کلی باید گفت که فضای بین استخوان ران و استخوان مسطح ساق را منیسک پر می کند.

بورس ها: این بخش اجازه نمی دهد که بین استخوان ها، تاندون ها و ماهیچه ها دچار سایش شود، این کیسه ها با مایع سینوویال پر شده اند.

چگونه بهترین جراح زانو در تهران را بیابیم؟

در صورتی که شما نیاز داشته باشید که زانوی خود را درمان کنید، بهتر است تا نزد بهترین جراح زانو در تهران این کار را انجام دهید. اگر متخصص ارتوپدی شما تخصص کافی و لازم را برای جراحی زانو نداشته باشد و بیشتر روی جراحی های دیگر ارتوپدی تمرکز کرده باشد نمی تواند بهترین نتیجه را از جراحی زانو برای شما رقم بزند. از جمله راه های پیدا کردن بهترن جراح زانو در تهران به شرح زیر می باشد:

 • به علت وسعت بسیار زیاد تهران و وجود تعداد زیادی از پزشکان، بهترین راه برای پیدا کردن جراح زانو جستجو در گوگل می باشد. با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی سرچ و تحقیق بسیار آسان شده و شما را راحت تر به مقصد می رساند. همچنین می توانید به سایت دکتر های مختلفی که در سرچ برای شما می آیند نگاهی بندازید و برای یافتن عمل های جراحی که انجام دادند به قسمت ویدئو ها و عکس های سایت مراجعه کنید و سوابق عمل و جراحی های وی را ببیند.
 • به خاطر داشته باشید پزشکان مجرب محبوب می شوند و در نهایت در رسانه ها حضور دارند. همچنین برای یافتن بهترین جراح زانو می توانید به مطب، مراجعه کنید و پزشک را از نظر های اخلاقی ، میزان دقت، معاینات اولیه بررسی کنید. در صورتی که پزشک شما بسیار مجرب باشد و توانایی تشخیص و درمان کامل مشکل شما را داشته باشد به سرعت می تواند با معاینه اولیه از بیماری شما آگاه شود.
 • میزان رضایت افرادی که قبلا به پزشک مراجعه کرده اند نیز می تواند در انتخاب بهترین جراح زانو در تهران بسیار موثر باشد.

ویژگی بهترین جراح زانو چیست؟

بهترین جراح زانو ویژگی هایی دارد که شما می توانید با توجه به این موارد آن را شناسایی کنید و برای درمان نزد او بروید، برخی از این ویژگی های بهترین جراح زانو در تهران به شرح زیر می باشد:

 • اخلاق مدار بودن پزشک
 • ارتباط گیری موثر و خوب با بیمار
 • داشتن دانش و علم درمان بیماری
 • داشتن دانش عملی برای جراحی و اقدامات درمان
 • داشتن تجربه بالا و جراحی های متعدد
 • هزینه جراحی منصفانه

شایع ترین جراحی زانو

یکی از شایع ترین و مهم ترین جراحی های زانو، تعویض مفصل زانو است که نیاز دارد تا با دقت بالا انجام شود. به خاطر داشته باشید در صورتی که این عمل را توسط جراحی که مجرب نیست انجام دهید ممکن است دچار عفونت بعد از عمل شوید و یا عوارض خطرناک تری برای شما داشته باشد، بعضی از افراد نیز هستند که هر دو مفصل زانوی آن ها آسیب دیده است که در اینصورت نیاز به جراحی تعویض مفصل همزمان دو زانو می باشد.

پس انتخاب بهترین جراح زانو در تهران ، مهم ترین بخش تعویض مفصل زانو زاو ها است. بهتر است برای انتخاب جراح وقت زیادی صرف کنید تا از نتیجه جراحی پشیمان نشوید و نیازی به جراحی مجدد تعویض مفصل نداشته باشید. در صوتی که بیمار به آرتروز زانو پیشرفته مبتلا باشد نیاز است تا تعویض مفصل زانو انجام دهد. این عمل جز مهم ترین جراحی های ارتوپدی است. برخی موارد نیاز به تعویض مفصل زانو عبارتند از:

 • درد زیاد در زانو به صورت مداوم
 • انحراف شدید زانو
 • در صورت آسیب دیدگی زانو

اقدامات قبل از جراحی زانو

اگر پزشک برای درمان زانو جراحی را انتخاب کرده باشد باید قبل از جراحی اقدامات زیر را انجام دهید همچنین باید گفت که انجام تمامی این موارد قبل از جراحی ضروری هستند. دکتر مهدی مقدائی بهترن جراح زانو در تهران اقدامات زیر را قبل از جراحی توصیه می کند که به شرح زیر است:

 • انجام معاینه و بررسی زانو
 • انجام آزمایشات پزشکی به منظور بررسی سلامت بیمار
 • در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند باید طبق دستور پزشک مصرف آن قطع کند یا داروی دیگر را جایگزین کند.
 • قبل از جراحی حتما باید هر نوع عفونت (ادراری، دهان و …) به شکل کامل رفع شوند چرا که ریسک عفونت بعد از جراحی را افزایش می دهد.
 • رادیوگرافی به صورت ایستاده از هر دو اندام تحتانی و نیمرخ زانو باید انجام شود.

مراقبت های بعد از جراحی زانو

اگر جراحی زانو را انجام داده باشید پس نیاز است تا مراقبت های لازم را انجام دهید، چرا که رعایت تمامی این موارد می تواند روند بهبودی را تسریع بخشد، از جمله مراقبت های بعد از جراحی زانو می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک باید به موقع و سر وقت مصرف شوند.
 • در صورتی که مشاهده کردید پشت ساق پا قرمز و یا متورم است حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • برای راه رفتن بیمار باید حتما 2 تا 3 هفته از واکر استفاده کند.
 • وجود درد و تورم بعد از جراحی کاملا عادی است پس جای هیچ نگرانی نیست چرا که سریعا رفع می شود.
 • در وعده های غذایی خود از پروتئین ها، سبزیجات به همراه مکمل های آهن و ویتامین مصرف کنید چرا که در روند بهبودی بیمار بسیار موثر است.
 • وسایل خود را طوری قرار دهید که حین راه رفتن با واکر زمین نخورید.
 • در زمان استحمام روی صندلی بنشینید که باید حتما از ارتفاع مناسبی برخوردار باشد.
 • از رانندگی کردن به مدت 6 تا 8 هفته بعد از جراحی اجتناب کنید.
 • اگر انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • زمان برگشت شما به محل کار بستگی به نوع کسب و کار شما دارد همچنین نباید به مدت طولانی بنشینید یا بایستید و به هیچ وجه اجسام سنگین بلند نکنید.

انتظارات بیمار بعد از جراحی

اگر شما جراحی زانو را انجام داده باشید نباید این انتظار را داشته باشید که مفصل مصنوعی بتواند عملکردی شبیه به مفصل طبیعی داشته باشد. وجود درد در ناحیه زانو مانع از انجام فعالیت های روزانه می شد. همچنین بعد از انجام جراحی به هیچ وجه ورزش کردن را فراموش نکنید چرا که فرایند بهبودی را سرعت می دهد و بعد از بهبودی شما می تواند پیاده روی کنید یا از پله ها بالا پایین بروید.

با خدمات دکتر مهدی مقتدائی بیشتر آشنا شوید

دکتر مهدی مقتدائی متخصص ارتوپد فلوشیپ جراحی زانو در تهران اکنون استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران است. او به عنوان متخصص ارتوپدی و فوق تخصص جراحی زانو تعویض مفصل، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی در مطب خود واقع در خیابان گاندی مشغول به فعالیت است. برخی از خدمات پزشک شامل:

بهترین جراح زانو در تهران

کلام آخر

ما در این نوشته سعی داشتیم تا ویژگی های بهترین جراح زانو را شرح دهیم تا شما عزیزان بتوانید به بهترین جراح زانو را بیابید. خوشبختانه می توان گفت امروزه بهترین دکتر ها از هر تخصصی در ایران مشغول درمان بیماران هستند. یکی از جراحان زانو در ایران دکتر مهدی مقتدائی است . شما عزیزان می توانید با مراجعه به ایشان با به روز ترین متد های دنیا به درمان و جراحی بپردازید.

دکتر مهدی مقتدایی

متخصص ارتوپد، فلوشیپ جراحی زانو
دکترای حرفه ای: پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران 1378
دکترای تخصصی: رتبه اول بورد ارتوپدى كشور دانشگاه علوم پزشكى تهران ١٣٨٤
فلوشیپ: جراحی زانو از دانشگاه علوم پزشکی ایران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

8 دیدگاه ها
 1. نیما

  عالی

  پاسخ
  • دکتر مهدی مقتدائی

   ممنون از لطف شما

   پاسخ
 2. Sb

  دکتر شما مطبتون کجاست؟

  پاسخ
  • دکتر مهدی مقتدائی

   میدان ونک – خیابان گاندی – کوچه 18 – پلاک 15 طبقه 2

   پاسخ
 3. Samaneh

  Kheili mofido kamel bood

  پاسخ
  • دکتر مهدی مقتدائی

   ممنون

   پاسخ
 4. حسین

  زانو درد خیلی وحشتناکه واقعا. چجوری می تونم برای مشاور با دکتر در ارتباط باشم؟

  پاسخ
  • دکتر مهدی مقتدائی

   برای مشاوره با شماره 02188679774 تماس بگیرید یا به مطب مراجعه کنید.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.