دکتر مهدی مقتدائی » تعویض مفصل » هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو در تهران

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

جرای تعویض مفصل زانو یکی از جراحیا های موفقیت آمیز است که به منظور درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به زانو انجام می شود. این جراحی می تواند توانایی فرد برای حرکت کردن را بازیابی کند و درد و ناراحتی زانو را بهبود دهد. در این مطلب قصد داریم جزئیات این جراحی و هزینه انجام آن را مورد بررسی قرار دهیم.

جراحی تعویض مفصل زانو در کاهش درد زانو و بهبود بیماری هایی مانند آرتروز زانو که موجب ناراحتی فرد و محدودیت حرکتی می شوند موثر است. در صورت ابتلا به بیماری ها و مشکلات زانو، انجام فعالیت های ساده روزانه مانند بالا و پایین رفتن از پله ها یا پوشیدن جوراب و کفش دشوار می شود. تحقیقات نشان داده است که مزایای جراحی تعویض زانو شامل از سرگیری فعالیت های روزانه، بلکه بهبود کیفیت زندگی و سلامت کلی فرد است.

بسیاری از افرادی که جراحی تعویض کامل مفصل انجام می دهند اغلب می گویند که این جراحی زندگی را تغییر می دهد زیرا افراد استقلال خود در انجام کار ها را بازیابی می کنند، به سر کار باز می گردند و دوباره می توانند از فعالیت های تفریحی لذت ببرند.

جراحی تعویض مفصل زانو چگونه انجام می شود؟

قبل از عمل

جراحی تعویض مفصل زانو نیاز به بیهوشی دارد. ترجیح و اولویت‌های شما به تیم کمک می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا از بیهوشی عمومی استفاده کند، که باعث بیهوشی شما می‌شود یا از بی‌حسی نخاعی، که شما را بیدار منگه می دارد اما نمی‌توانید از کمر به پایین احساس درد کنید.

قبل، حین و بعد از عمل به شما یک آنتی بیوتیک داخل وریدی داده می شود تا از عفونت بعد از جراحی جلوگیری کنید. بی حسی بعد از عمل به تدریج از بین می رود.

در طول جراحی

زانوی شما در حالت خمیده قرار می گیرد تا تمام سطوح مفصل در معرض دید قرار گیرد. پس از ایجاد برشی به طول حدود 6 تا 10 اینچ (15 تا 25 سانتی‌متر)، جراح کاسه زانو را کنار گذاشته و سطوح آسیب‌دیده مفصل را برش می‌دهد.پس از آماده سازی سطوح مفصلی، جراح قطعات مفصل مصنوعی را متصل می کند. قبل از بستن برش، زانوی شما را خم می‌کند و می‌چرخاند و آن را برای اطمینان از عملکرد مناسب آزمایش می‌کند. عمل جراحی تعویض مفصل زانو حدود دو ساعت طول می کشد.

تماس با دکتر مهدی مقتدایی

بعد از عمل

بعد از جراحی تعویض مفصل زانو، برای یک تا دو ساعت به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد. مدت زمان ماندن پس از جراحی به نیازهای فردی شما بستگی دارد. بسیاری از مردم می توانند همان روز به خانه بازگردند و برخی دیگر بعد از یک تا دو روز مرخصی می شوند. داروهای تجویز شده توسط پزشک به کنترل درد کمک می کنند.

بعد از به هوش آمدن، پزشک یا فیزیوتراپ به شما کمک می کند که پا و مچ پا را حرکت دهید، تا جریان خون را در ماهیچه‌های پای شما افزایش یابد و به جلوگیری از تورم و لخته شدن خون کمک شود. احتمالاً دارو های رقیق کننده خون به شما داده می شود و برای پیشگیری از تورم و لخته شدن خون، لازم است از زانو بند های مخصوص استفاده کنید.

از شما خواسته می شود که به تدریج سطح فعالیت خود را افزایش دهید. فیزیوتراپ به شما یاد می دهد که چگونه زانوی جدید خود را ورزش دهید. پس از خروج از بیمارستان، فیزیوتراپی را در خانه یا در یک مرکز ادامه خواهید داد. تمرینات خود را به طور منظم طبق دستور انجام دهید. برای بهترین بهبودی، تمام دستورالعمل های تیم مراقبت خود را در مورد مراقبت از زخم، رژیم غذایی و ورزش دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: انواع پروتز زانو و بهترین نوع آن

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو

هزینه جراحی تعویض مفصل زانو به دو بخش تقسیم می شود: هزینه پروتز استفاده شده برای زانو و هزینه های بیمارستان. هزینه پروتز زانو، با توجه به نوع پروتز، برند و کشور سازنده آن متغیر است. پروتز های زانو انواع متخلفی دارند و با توجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت دقیق از آنها اعلام کرد. بعد از معاینه توسط پزشک و تشخیص نیاز به جراحی تعویض مفصل زانو، پزشک نوع و هزینه پروتز زانو را به شما اعلام خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه جراحی تعویض مفصل زانو، فرم زیر را پر کنید:

نام و نام خانوداگی
شماره تماس
فرم‌ با موفقیت ثبت شد!
There has been some error while submitting the form. Please verify all form fields again.

بخش دیگر هزینه جراحی تعویض مفصل زانو مربوط به هزینه های بیمارستان است که این هزینه نیز با توجه به نوع بیمارستان و مدت زمان مورد نیاز برای بستری شدن بیمار متفاوت است. در صورت نیاز به بستری شدن بیمار و icu طولانی مدت، ممکن است هزینه های مربوط به بیمارستان بیشتر شود. به طور کل، جراحی تعویض مفصل زانو یک جراحی ساده و جزئی نیست و نمی توان هزینه ای دقیق برای آن اعلام کرد. بهترین روش برای اطلاع از هزینه های جراحی، مشورت با پزشک است. در صورت نیاز به مشاوره، می توانید با مطب دکتر مهدی مقتدایی، فوق تخصص تعویض مفصل زانو تماس حاصل فرمایید.

دکتر مهدی مقتدایی

متخصص ارتوپد، فلوشیپ جراحی زانو
دکترای حرفه ای: پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران 1378
دکترای تخصصی: رتبه اول بورد ارتوپدى كشور دانشگاه علوم پزشكى تهران ١٣٨٤
فلوشیپ: جراحی زانو از دانشگاه علوم پزشکی ایران

برچسب ها:
مقالات مرتبط
خوابیدن بعد از تعویض مفصل زانو

خوابیدن بعد از تعویض مفصل زانو

خوابیدن بعد از تعویض مفصل زانو اهمیت زیادی دارد زیرا در طول خواب، بدن امکان بهبود و بازسازی مفصل زانو را دارد. هنگام خوابیدن،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع با پزشک